„Minden mondat, minden információ csak akkor lesz igaz, ha felhasználod, beépíted, alkalmazod az Életedben”
Kérdések, miértek és válaszok:
A theta Movements gyakorlatait csukott szemmel, hangos zenére, sokszor hátrafelé lépegetve végezzük. De miért?
A hétköznapi életünket a nyitott szem és a bal agyféltekés gondolkozás jellemzi. A bal agyféltekénk a materialista oldal. Amikor becsukjuk a szemünket, az agy automatikusan átkapcsol a jobb agyféltekére. A jobb agyféltekénk az intuitív oldal. Ezért meditálunk csukott szemmel (- először. Aki gyakorlott, már nyitott szemmel is tud). Az élményeink – akár jók, akár rosszak, az öt érzékszerv által éltük át. A jók maradhatnak. Hogy a rossz élményeink ne legyenek hatással ránk, új helyzetek szükségesek, mint a hátrafelé menet. Csukott szemmel lépünk, vagyis a jobb agyfélteke dolgozik, de lépünk hátra felé, újfajta mozgásban vagyunk, így párhuzamosan a bal agyfélteke is működtetve van. Amikor a két agyfélteke egyszerre működik, theta állapotban elkezdődik a rendszerünk regenerációja, a kioldódás. Ez a thetaMove.
A haladó tanfolyamokon már előre felé megyünk csukott szemmel és így tanuljuk meg, hogy eljussunk a céljainkig. A cél ezután, hogy a gyakorlatokat nyitott szemmel is végre tudjuk hajtani úgy, hogy megmaradjunk a thetaMove állapotban.
A Vonzás Törvénye I.
Amikor szeretnénk valamit elérni, amikor kitűzünk egy célt, a kép csak bennünk él, de se nem látható, se nem hallható, se nem megfogható…
Szeretnénk valamit és reméljük, hogy az út, amit elgondolunk, odavisz majd a célunkhoz. Útközben elfoghat sok-sok kétely, sokan megpróbálhatnak lebeszélni.
Gondolj bele:
– Milyen életed lenne, ha nem lenne visszatartó gondolatod, érzelmed?
– Milyen életed lenne, ha nem vacilálnál, hogy merre indulj el?
– Milyen életed lenne, ha mernél bátran lépni?
– Milyen lenne, ha elsőre a jó utat találnád meg?
– Milyen lenne mágnesként belevonzódni a Céljainkba?
Miért különleges a Theta állapot?
Agyunk működése szerint a Béta frekvenciasáv a Tudatunk,
a Théta frekvenciasáv a Tudatalattink.
Théta állapotban jó esetben relaxálsz és gyógyulsz vagy alszol, álmodsz és oldódik ki a stressz. Rosszabb esetben agyalsz és problémákat akarsz megoldani. Mi történik akkor, ha a Théta frekvenciasávban vagy és közben mégis éber, dolgozol, játszol vezetsz, vagy akár szeretkezel, egyszerre használva a Tudat és a Tudatalatti részedet.
Milyenné válik az életed, amikor a Tudatod és a Tudatalattid nem harcol az agyadban, hanem összedolgozik?
Minden elmozdulás lépések sorozata. A Theta Movements is Theta Steps-ből áll. Lépésről lépésre megtanulhatod átvenni az irányítást az Életedben.
A világon sok tudóst érdekel, hogyan is működik az emberi agy. Vannak olyan funkcionális folyamatok a testünkben, amit „magától”, előre programozva végez az agy, mint a légzés, szívverés… Van, amit a bal agyfélteke végez, mint például a gondolkodás, és van, amit a jobb agyfélteke irányít, mint például a művészet.
Vannak a mérnök / informatikus típusú emberek, akik főként a bal agyféltekéjüket használják, hogy alkossanak.
Vannak a festők, szobrászok, zenészek, akik a jobb agyféltekéjüket használják, hogy alkossanak.
Mindkettőt használjuk, mert szükséges az életünkhöz, de vagy az egyik, vagy a másik van működtetve. Általában az egyik agyfélteke, többnyire a bal dominál a másik felett.
Ezt a dominanciát akkor lehet legjobban észrevenni az életünkben, amikor megmagyarázzuk magunknak, hogy MIÉRT NE CSINÁLJAM MEG …
Amikor lebeszéljük magunkat az ELSŐ gondolatról – mert hogy azaz igazi, ahogy a közhely is tartja.
Hogyan lehet azt megtanulni, hogy meglépjem az Első Gondolatot?
Sehogyan sem kell megtanulni! Vissza kell rá emlékezni! Ugyanis a gyerekek így élnek. Ők mindkét agyféltekéjüket úgy használják, hogy a bal és a jobb oldal együttműködik egymással. Bejön egy ötletük, hogy mit játszanak és már játsszák is. Mindenki, Te is így élted az első 7 évedet. Azután el lett felejtve ez a működés.
Azt tartják, hogy amit egyszer megtanultunk, azt nem tudjuk elfelejteni. Ha megtanultál biciklizni, úszni, bármennyi idő kimaradt, tudod.
Az Agy „mindent elhisz”
Olyan egyszerűnek és természetesnek éljük meg, hogy képesek vagyunk érzékelni, érezni, gondolkodni, cselekedni, rendszerezni és szétválogatni, pedig a mindennapi tevékenységek mögött komoly agymunka áll. A jobb és a bal agyfélteke egészen más teendőkre koncentrál.
A két agyféltekénk eltérő módon üzemel – a bal agyféltekénk felelős a logikus, racionális, analitikus gondolkodásért, míg a jobb agyfélteke a kreatívabb, képzelőerőt igénylő, holisztikus gondolkodásért. A bal féltekénkkel beszélünk, írunk, olvasunk és számolunk, elemzünk és érvelünk, míg a jobb agyféltekénkkel éljük át az érzelmeket, rajzolunk, hallgatjuk és élvezzük a zenét, látjuk meg az összefüggéseket, használjuk az intuíciónkat.
A beszéd, az írás-olvasás, az emlékezés, az időérzékelés központja a bal agyféltekében található, míg a térbeli képességekért, a szín- arc- és alakfelismerésért és más nem verbális készségekért a jobb agyfélteke a felelős. A két félteke közötti aszimmetria még fizikai síkon is jelen van, hiszen a bal oldali félteke hátsó része szélesebb, míg a jobb féltekének az elülső része a terjedelmesebb. A két agyfélteke eltérő szerepet játszik az észlelés, a viselkedés, a megismerés és az érzelmi élet vonatkozásában, de a bal oldali féltekénk felelős a fókuszált, kiélezett, szűkített, részletekbe menő figyelem folyamatokért. Ezzel szemben a jobb féltekénk inkább a huzamosabb ideig fenntartható, széles fókuszú, készenlétért és éberségért felelős figyelmet irányítja. A bal oldal a már megszerzett információk, az emlékek, az elraktározott sablonok, az ismert világkép segítségével oldja meg a problémákat, míg a jobb oldal egy sokkal kreatívabb, intuitívabb, metafórikusabb, új információkat integráló rendszerben „gondolkodik”. A két agyfélteke eltérő működése egyre jobban specializálódott a különböző feladatokra az evolúció során. Erre utal az a tény is, hogy a két féltekét összekapcsoló „kéregtest” az idő során arányaiban kisebb és kisebb lett az agyféltekék növekedéséhez képest. Azaz a két agyfélteke közötti kapcsolat nemhogy erősödött, hanem csökkent az evolúció során. A kéregtestnek ugyanis az a szerepe, hogy a két agyféltekét össze kösse, bár az is érdekes tény, hogy bizony a kéregtest idegrostjai néha éppenséggel ellenkező feladatot látnak el, a féltekék közötti kommunikációra ugyanis gátolóan hatnak.
A tanfolyamunk gyakorlatai a két agyfélteke jobb kommunikációját segítik elő.
Kapcsolat Önmagammal
Kapcsolat másokkal
Kapcsolat a Párommal
A párkapcsolatok – kapcsolatok nagyon sokrétűek. Nincs párom, de szeretnék párkapcsolatot. Van párom, hogyan lehet még mélyebb a kapcsolatunk. Szégyenlős vagyok ismerkedni. Ugyanolyan helyzetekbe kerülök az emberekkel. Munkahelyi, családi konfliktusaim vannak és ki akarok lépni belőlük.
Amikor találkozik két ember, mi dönti el, hogy a kapcsolatuk milyen mélységű lesz?
Mi határozza meg, hogy meddig lesznek együtt?
Játszmák határozzák meg a közös életüket vagy másként is működhet a párkapcsolat?
Miért ismétlődnek a párkapcsolatunkban a helyzetek, még akkor is, ha az elején minden jól indul?
Megmutatjuk a gyakorlatok által, hogyan lépünk ki a megszokásainkból.
Bizalom – ki, kiben és miért? Hogyan lehet a bizalmat a gyakorlatban erősíteni?
Mi erősíti és mi gyengíti a párkapcsolatot?
Az Életünkben vannak olyan területek, ahol jól mennek a dolgok és vannak olyan részek, ahol vagy
lassabban haladunk, mint szeretnénk, vagy visszatérő problémákba ütközünk. Ezek a problémák
nagyon sokszor fájnak is belül és ez a fájdalom az akadálya annak, hogy nem tudjuk megoldani
a helyzeteket. A Théta Movements az élet különböző területeire dolgozott ki
gyakorlati megoldásokat, de azt vettük észre, hogy a leginkább a párkapcsolatok területén keresnek
megoldást az emberek. Azt is tapasztaltuk, hogy ha ez a háttér rendben van, akkor az élet többi területe
is könnyebben rendeződik.